Forumi na kulinarični sloveniji

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 28. nov 2006 18:05 | ogledi: 4.351 | odgovori: 33

Takole... ne, ne bom zaprl nobene teme, zakaj bi jo... In ni da si zatiskam oči pred težavami, ki so v Ambrusu in kje drugje, ampak... ta tema pa tudi veliko drugih pač niso na pravem mestu. Ne pozabimo, da je to kuharska stran, torej v zvezi s hrano, kuhanjem in širše tudi gospodinjska stran. To ni ne verska, ne politična stran, ne za mačke, ne za pse. Odprl sem forum ostalo, da se lahko pogovarjamo tudi o čem drugem. Morda je bila to napaka. Mislil sem, da bodo v forumu teme, ki ne gredo drugam, zdaj pa opažam, da je že več kot pol vseh tem iz ostalih področij, samo kuharskih ne...

Gre enostavno za to, da ni treba na vseh forumih pisati o čisto vsem. Posebej me motijo politične, verske in ostale teme, ki pripeljejo do verbalnega nasilja in nestrpnosti. Želel sem forum, kjer gredo ljudje, ki jih zanima kaj v zvezi s kuhanjem. Če bomo forum za vse, potem ne bomo nič drugačni kot so ostali forumi, ki so za vse. In verjemite, da je večina forumov za vse, saj s tem, ko se "širiš" imaš vedno več ljudi in posledično morda več denarja. Ampak jaz bi raje malo manj tem, pa malo več kulinaričnih tem... Saj ne zapovedujem in tudi zaklepal ne bom, če ne bo prišlo do ....ističnih izpadov, obiskovalcem samo polagam v razmislek, če je res treba o vsaki novi zdrahi pisati na tem forumu, ko na Siolovem blogu vsak in njegov čmrelj piše o tem?

Poslovno je seveda dobro da je ima naš forum čim več sporočil, osebno pa menim da je pomembna vsebina, torej takšna, ki jo obiskovalci tukaj pričakujejo.

Če pa kdo misli, da lahko kaj pomagamo rešiti s takimi temami, potem me pa veseli, da jih imamo, saj te stvari je potrebno rešiti.

To temo sem odprl le v razmislek. Forum ostalo bo ostal, zato lahko nadaljujete z vsako novo politično, versko ali kakšno drugo godljo, v kateri se bo SLOvenija še prevečkrat znašla, a razmislite, če se je res na vsakem forumu treba pogovarjati o vsem? Forum ostalo sem naredil bolj kot rezervo, zdaj pa je postal osrednji kulinarični forum.

Na koncu se bojim da bo ogromno ljudi, ogromno sporočil in Jernej bo ležal v denarju a nasveta kako speci jajca na oko, da se ne razlije rumenjak, ne boste več našli.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

28. nov 2006 18:28

Jernej, dam ti prav. Ampak nič ne moremo, če smo nekatere take čveke, da čvekamo vse živo in mimogrede se vmeša še politika in druge teme. Jaz jih sicer ne odpiram, ampak se vedno najde kaj drugega za počvekat. Drugače pa se ne boj, da bi ne bilo zadosti kulinaričnih tem, če ne drugače, pa bomo spet stare odprli in dodali nove ideje in zamisli. Je pa ta tema za razmislit in vzeti na znanje. Pa hvala, da si nas opomnil. Kyara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

28. nov 2006 18:46

Jernej, pametno, da si napisal tole, vredno razmisleka. Se strinjam s tabo in Kyaro. Kot si napisal, po pameti postopajmo, pa bo kar OK. Ti pa morda malo bolj pogosto poseži po najbolj drastičnem ukrepu. Se mi zdi, da bo to nekako bolj prav in pravično, kot bi bilo, če bi forum ostalo kar ukinil. Včasih je res gospodinjstvu težko zakoličiti meje. rimljanka

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. nov 2006 21:02

Saj ne, da bi si želela političnih in provokativnih tem, še zdaleč ne. Ampak ste mi pa pomagali že tudi pri nekulinaričnih problemih... In ste edini forum, kjer sodelujem (poleg šolskega, ki je skoraj obvezen...). Sem pa včasih naletela na kakšnega drugega, in me je skoraj kap zadela, kakšni ljudje in na kak način pišejo. Pri nas se kdaj pa kdaj sporečemo, nekaj je vroče krvi kdaj pa kdaj, na splošno smo pa ena simpatična družba, a ne? Mogoče bi bila varianta, Jernej, da bi neživeče nekulinarične teme enostavno izbrisal... Saj najdemo vedno kaj novega, a ne. Jaz vas imam rada, s kuhalnico ali brez. Samo orožja ne maram. jasna Sporočilo je spremenil(a) jasna1 dne 28. nov 2006 21:05:37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

28. nov 2006 21:06

jasna1, kaj je narobe? Saj se popolnoma strinjam, da ta forum ostane, jernej naj samo takrat, ko je treba, temo pač zaklene. Tako bodo ostale vse teme, ki so smiselne, čeprav niso ravno kulinarične ali neposredno gospodinjske. Se mi zdi, da si me napak razumela. rimljanka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

28. nov 2006 21:27

Jaz sem za vse teme kjer se nekaj vpraša ali nekaj pomaga, če tako rečem. Ampak ravno politične teme pa netejo le strasti, pa ni nobenega rezultata iz njih. Nič dobrega ne delajo tukaj. Ok, da bom pošten, saj Bar2 tema je tudi nekoristna v smislu kulinarike, ampak vsaj škode ne dela. Saj nič ne prepovedujem, samo v razmislek sem povedal. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

28. nov 2006 22:53

Rimljanka, tako je... Najprej sem prebrala, da bi rada, da se forum ostalo ukine... Zato se nisem strinjala. In ko sem šla še enkrat prebrat, sem videla, da sem ga pobiksala in hitro popravila sporočilo. Ampak si bila prehitra in si me dobila, hi hi... Mi nekaj smeškoti "štrajkajo", bi ti kakšno rožico poslala. Pa lahko noč! jasna

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

28. nov 2006 22:58

Se bom še jaz, neuko 17letno dekle, ki je odprlo temo o amrusu, tukaj oglasilo. In povedalo, da mi je bilo pravzaprav kmalu po odprtju teme kar žal, da sem jo odprla in to ne zaradi različnih mnenj, ampak zato, ker ljudje tega, da imajo drugi drugačno mnenje, ne znamo videti kot pač drugačno mnenje, ampak vidimo v mnenjih, ki odstopajo od našega, napad nase. In potem začnemo druge postavljati v svoj položaj in jih prepričevati, da imamo mi, mi, miii!!! prav. Kar je pa po eni strani spet logično in razumljivo... No, iz tega se se naučila... da debata o že samo rahlo politični temi prej ko slej pripelje do prepira, ki pa ne vodi nikamor. In da se bomo zato še naprej raje pogovarjali o piškotkih, torticah in ostalih sladkih plateh življenja, saj je tudi naslov strani kulinarika.net. Bom drugič 3x premislila preden bom odprla kako podobno temo... in se ji raje izognila. pa lep pozdrav vsem -

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

28. nov 2006 23:19

Ah, Jernej, ne bit žalosten... tale Kulinarična Slovenija je "itak" najboljša stran in moram priznat, da tudi jaz ne sodelujem na nobenih drugih forumih... Zato mi pa malo paše, da podebatiramo še o kakšni drugi temi, kot pa o kuhanju... in mimogrede: jajčka morajo najprej malo zakrknit, potem pa čisto na rahlo s kuhavnico povlečeš čez rumenjak, s tem potegneš (sluzast) beljak in ga tako razliješ po ponvici, ter ga zapečeš; tako ostane rumenjak čvrst (v sredini tekoč za pomazat), beljak pa cel zapečen (nimaš tistega grdega, kako bi rekla... hm... "smrklja ", ki bi se vlekel). Vsi ste O.K., ne glede na to, kako razmišljate; vsi na nivoju

Szdenka  

član od: 22.10.2003

sporočila: 220

29. nov 2006 0:53

Jernej, mene pa ne glede na moja leta vseeno zanima, kako speci jajca na oko, da se ne razlije rumenjak? Tega pa res še ne vem. Pozdravček! Zdenka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2006 13:15

Jernej, jaz se zeloooo strinjam s tabo! Sem že sama mislila odpret to temo enkrat, pa sem si premislila, ker sem si rekla: potem bom pa ista kot oni, bom odprla nekulinarično temo, hihi:) Čeprav včasih vseeno kaj napišem pod teme, se pa tudim da bi jih čim bolj ignorirala, no, za ambrus sem bila celo vesela, da sem ga odprla, ker je ežoj tja poslal en recept, hehe:) PO moje je še en malo manj drastičen način zajezevanja: kaj bi se dalo narediti, da se teme, ki so v forumu ostalo, ne bi pojavljale med 10 najbolj novimi sporočili na forumu (na portalu)? Veliko nas gre najprej na portal in potem klikneš in gledaš, kaj je novega... In vem, da me je včasih vse zanimalo, zdaj pa je polovica tem, ki nimajo veze s kuhanjem in pečenjem in gospodinjstvom na splošno... Tako bi bil volk sit in koza cela, forum ostalo bi ostal, kdor ga zanima, ga odpre, pogleda, komentira, ampak tistim, ki nam je kuhanje glavno, da smo tu, bi pa imeli vseeno nek ala "filter". Pa verjetno bi se potem tudi komentiranje malo zajezilo, če bi moral vsak it najprej forum ostalo odpirat, da bi prišel do take teme... Samo predlog, da ne bo kdo mislil, da zdaj težim, da mora bit tako. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti